Kryminał i Sensacja
 
Obyczajowe
 
Fantastyka
 
Dziecięce
 
Publicystyka i Biografie
 
Rozwój osobisty i wiedza
 
Thriller
 
Powieść Historyczna
 
AlfabetycznieWięcej kategorii
Jedyna rewolucja

Jedyna rewolucja

Czyta: Konrad Biel
Czas trwania: 6H 41MIN
40 rozdziałów
Wydawca: STORYBOX
Rozdziały:
1. Rozdział 1
13:04
2. Rozdział 2
7:16
3. Rozdział 3
15:14
4. Rozdział 4
18:21
5. Rozdział 5
12:17
▼ Pokaż wszystkie rozdziały ▼


Inne z kategorii - Religijne
„Medytacja jest rozwinięciem nowego. Nowe jest poza i ponad powtarzającą się przeszłością – a medytacja jest końcem tego powtórzenia. Śmierć, którą przynosi medytacja, jest nieśmiertelnością nowego. Nowe nie mieści się w obszarze myśli, a medytacja to milczenie myśli. Medytacja nie jest osiągnięciem, nie jest też uchwyceniem wizji ani podnieceniem doznań. Jest jak rzeka, której nie da się okiełznać, szybko płynie i przelewa się przez jej brzegi. To muzyka bez dźwięku; nie da się go udomowić i wykorzystać. To cisza, w której obserwator zamilkł od samego początku” – fragment książki.
„Jedyna rewolucja” jest pod wieloma względami podobna do niektórych wcześniejszych dzieł Krishnamurtiego i czyni go jednym z najwybitniejszych pisarzy gatunku literatury religijnej i filozoficznej. Można tu znaleźć sugestywne opisy natury, jaskrawo wyryte szkice tych, którzy przychodzą ze swoimi emocjonalnymi lub intelektualnymi problemami, a także sposób, w jaki Krishnamurti, w kolejnych dialogach, krok po kroku odkrywa implikacje różnych pytań.
Jednak to, co jest szczególne w tej książce, to to, że wiele rozdziałów jest poprzedzonych krótkimi, ale głębokimi refleksjami na temat medytacji lub przeplatanych nimi. Spotykamy także bogactwo postaci i szereg stawianych przez nie pytań egzystencjalnych…

Audiobook.pl Kategorie Twoje konto Znajdziesz nas na
Pomoc
O nas
Regulamin
Kontakt
Wersja mobilna
Dla dzieci
Fantastyka
Kryminał
Dla młodzieży
Darmowe
Rozwój osobisty
Lektury
Alfabetycznie
Więcej kategorii
Logowanie
Rejestracja
Szukaj nas na Facebooku
Płatności zapewnia
Payu płatności Master Card Visa
Wykorzystujemy technologię cookies do celów statystycznych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.